Jakie wybrać biuro nieruchomości w Gdyni ?

Wybór biura nieruchomości to podstawowa sprawa. Od tego może zależeć całkowicie szybkość i skuteczność sprzedaży bądź wynajmu mieszkania. Podstawą jest tutaj również kwestia prowizji dla agencji oraz warunki w jakich zostanie przeprowadzona transakcja.

Czyli jakie biuro nieruchomości wybrać wybrać najlepiej ? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej:

Standardowe biura

Podstawą rozpoczęcia poszukiwania dobrej agencji powinno być sprawdzenie jej danych rejestracyjnych w jednej z ogólnodostępnych baz. W przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych sprawdzi się Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Należy również sprawdzić czy na stronie internetowej pośrednika są również umieszczone dane teleadresowe oraz dane rejestracyjne takie jak REGON czy NIP. Brak takich podstawowych informacji powinien być ostrzeżeniem, że coś może być nie tak, powinniśmy wtedy nabrać pewnych podejrzeń.

Za pomocą ogólnodostępnych narzędzi można sprawdzić również „wiek” danego biura nieruchomości a zarazem doświadczenie jakie są w stanie zaoferować klientom.

Lokal agencji nieruchomości musi istnieć w fizycznej lokalizacji

Choć wydaje się oczywiste, iż pierwszą rzeczą jaką należałoby zrobić to weryfikacja lokalizacji firmy, czy danej biuro rzeczywiście znajduje się w tym miejscu, to jednak wiele osób pomija ten krok. Szukając w internecie często możemy napotkać firmy, które mogą działać na swoich dziwnych zasadach, nie posiadając nawet siedziby agencji.

Doświadczenie biura nieruchomości

W obecnych czasach pośrednikiem obrotu nieruchomościami może zostać każdy, ponieważ zniesiony został obowiązek ukończenia egzaminów państwowych przygotowujących do wykonywania tego zawodu.

W takim razie wypadałoby przed podpisaniem umowy, dokładnie sprawdzić wiedzę i kompetencje właścicieli i pracowników danego biura nieruchomości. Agencja, której pracownik posiada licencję pośrednika, jest o wiele bardziej wiarygodna niż firma uważająca się za dobre biuro nieruchomości, które takiej licencji nie ma.

Umowa z biurem nieruchomości

Gotowe szablony umów to nic nowego jeśli chodzi o większość agencji nieruchomości. Niektóre biura zezwalają na zmianę zapisów w umowie a niektóre nie są aż tak elastyczne.

Ważne jest czy agencja jest w stanie zmienić zapisy w umowie, na których zależy klientów. Jeśli nie zrobi tego bez podania konkretnych argumentów, wtedy warto poszukać innej placówki.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *