Jak zarobić na nieruchomości?

Nie jest wielkim odkryciem fakt, iż często kupujemy nieruchomości nie po to by w nich mieszkać, ale aby bezpiecznie ulokować oszczędności lub inwestować i stale zarabiać. Zysk jest o wiele większy niż fundusze inwestycyjne czy po prostu trzymanie środków na koncie. Aby jednak zarobić na wynajmowanym mieszkaniu, należy kupić je w jak najatrakcyjniejszym miejscu. Obecnie w naszym kraju Trójmiasto jest jednym z takich obszarów. Gdańsk, Gdynia i Sopot to miasta, w których inwestycja w nieruchomość jest bardzo przyszłościowa.

Według danych Domiporta i Home Brokera możemy wywnioskować, iż zakup inwestycyjny nieruchomości jest lepiej opłacalny, niż lokaty w bankach. Dotyczy to nawet najmniej atrakcyjnych miast, w których wynajem jest najmniej rentowny.

Inwestycja w mieszkania w Gdyni

Według ekspertówi oczekiwana rentowność inwestycji w mieszkanie jest tu ( Gdynia, Gdańsk i Sopot ) najwyższa spośród wszystkich dużych miast w Polsce. Rentowność może osiągnąć nawet 6 % w skali roku. Wyliczenie to uwzględnia większość poniesionych kosztów.

Zaletą mieszkania jest nie tylko możliwość jego wynajmu. Jeśli kupimy mieszkanie w dobrym miejscu, w atrakcyjnej cenie, to może okazać się, że za kilka lat sprzedamy je o wiele drożej. Taka sytuacja sprawia, iż coraz więcej osób nie związanych wcześniej z rynkiem nieruchomości, zaczyna interesować się tematem, edukuje się aby z czasem pomnożyć swój kapitał, zainwestować najlepiej jak to możliwe.


1 Komentarz

Biuro nieruchomości Gdynia · 19 grudnia 2019 o 10:30

Lokaty w Banku to zwrot inwestycji maksymalnie ok 2,5 % , natomiast mieszkanie na wynajem w Trójmieście zwrot około 4 – 6 procent w skali roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *